+38 (044) 391-00-05
Зателефонувати
Виберіть магазин
Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка

Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка

03.02.2023

Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка

Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка

Споживаючи безліч нових модних іноземних суперфудів, ми забуваємо про те, що в нас є свої, рідненькі продукти — смачні, корисні та не за всі гроші світу. Наприклад, буряк.

Корисні властивості буряка

Жодних жартів, буряк — справжній суперфуд. Бо він багатий на мінеральні солі, органічні кислоти та фолієву кислоту. А ще він є одним з лідерів за вмістом заліза та містить велику концентрацію бору і марганцю. Речовини у складі буряка покращують обмін речовин, активізують кровотворення та зміцнюють імунітет.

Крім того, бурячки мають позитивний вплив на роботу мозку. Дослідження показують, що його споживання покращує приплив крові до лобової частини мозку, що відповідає за прийняття рішень і робочу пам’ять. Також лікарі рекомендують вживати буряк при запаленнях і будь-яких захворюваннях кишківника. Ну а про те, що буряк дуже корисний при закрепах і проблемах з мікрофлорою кишківника, думаємо, ви й так знаєте. Але все ж таки про це варто нагадати.

Що приготувати з буряка? Перше, що спадає на думку, — це борщ. Потім, мабуть, іде вінегрет і якийсь салат з бурячками та горішками. Але ні, ми не будемо настільки банальними.

Крем-суп з буряків
· буряк — 1-2 шт.
· картопля — 2 шт.
· вода або бульйон — 1 л
· жирні вершки — 50 мл
· улюблені приправи
· сіль, перець

Каструлю з водою ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Буряк і картоплю миємо та чистимо. Ріжемо овочі кубиками так, щоб буряк був нарізаний вдвічі дрібніше за картоплю — так овочі приготуються одночасно. Кладемо картоплю з буряком у воду і варимо до готовності.

Коли овочі стануть м’якими, частину рідини зливаємо в чашку (не виливаємо), частину залишаємо в каструлі та подрібнюємо все блендером разом із вершками. Якщо суп надто густий, розводимо його рідиною, в якій варилися овочі, або вершками. Солимо, перчимо, додаємо улюблені спеції, перемішуємо. Перед подачею прогріваємо на невеликому вогні.

 

 

Буряковий хумус
· сухий нут — 200 г
· буряк — 1 шт.
· часник — 2-3 зубки
· кунжутна паста тахіні — 4 ст. л.
· оливкова олія — 4 ст. л.
· лимон — половинка
· мелений кумин (зіра) — щіпка
· сіль — до смаку
· кедрові горіхи — для подачі

Нут заливаємо на ніч холодною водою в пропорції 1:3 (води втричі більше, ніж нуту). Зранку зливаємо воду, промиваємо нут, заливаємо свіжою водою 1:3 та варимо приблизно годину. Коли нут буде готовий, відвар з нього зливаємо в окремий посуд. Даємо нуту охолонути.

Буряк миємо та варимо у шкірці до м’якості. Коли буде готовий, охолоджуємо, чистимо та ріжемо великими кубиками. Складаємо в блендер, додаємо відварений нут, олію, часник, сіль, кумин і трохи нутового відвару. Вичавлюємо сік з половинки лимона. Збиваємо все на максимальній потужності до однорідної консистенції.

Додаємо тахіні та збиваємо. Якщо хумус дуже густий, можна розбавити його нутовим відваром або кунжутною пастою. Подаємо хумус кімнатної температури, прикрасивши кедровими горішками.

 

 

Буряк по-селянськи
· буряк — 2-3 шт.
· часник — 2 зубки
· олія — 2 ст. л.
· духмяні трави
· сіль, перець

Буряк миємо, чистимо від шкірки, нарізаємо скибками, як картоплю по-селянськи. Складаємо в глибоку миску, додаємо олію, сіль, перець, духмяні трави та пропущений через прес часник.

Добре перемішуємо, щоб спеції огорнули бурячки з усіх боків. Викладаємо на застелене пергаментом деко в один шар — викладайте так, щоб шматочки буряка не торкалися один одного. Прикриваємо фольгою, ставимо в нагріту до 200 градусів духовку та запікаємо 50 хвилин або доти, доки буряк не стане м’яким.

 

 

Бурякове лате
· кокосове молоко — 1 склянка
· буряковий сік — 50 мл
· ванільний цукор — до смаку
· кориця — для подачі

Усі інгредієнти складаємо в блендер і збиваємо на високій потужності до утворення піни. Під час подачі посипаємо корицею.

 

 

Паста з буряком
· буряк — 300 г
· борошно — 300 г
· яйця — 3 шт.
· олія — 2 ст. л.
· сіль — щіпка

Буряк миємо, відварюємо до м’якості. Готовий буряк остуджуємо та вичавлюємо з нього сік — соковичавницею або натерши на тертці та віджавши через марлю.

Борошно насипаємо купкою, робимо заглиблення в центрі, вбиваємо туди яйця, додаємо сіль, олію та сік з буряків. Замішуємо круте тісто, формуємо з нього кулю і загортаємо у плівку. Ставимо тісто в холодильник на 15-20 хвилин, щоб воно стало пластичним.

Дістаємо тісто з холодильника й тонко розкачуємо його на присипаному борошном столі. Чим тонше ви розкачаєте тісто, тим краще. Розкачаний пласт присипаємо борошном, складаємо гармошкою та нарізаємо поперек тонкими смужками. Готову пасту відварюємо в підсоленій воді, а потім швидко обсмажуємо у вершках на добре розігрітій сковорідці.

 

Акційні товари
Каталог